Nuo kitų metų įsigalios elektroninių cigarečių reglamentavimo pokyčiai

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. įsigalios elektroninių cigarečių reglamentavimo pakeitimai, kuriais elektroninių cigarečių ir jų pildyklių be nikotino gamybai, įvežimui, importui, reklamai, kitoms su jomis susijusioms veiklos rūšims ir vartojimui galios tie patys reikalavimai kaip ir šiuo metu galiojantys reikalavimai elektroninėms cigaretėms ir jų pildyklėms su nikotinu, – informuoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Įsigaliojus pokyčiams, bus privaloma užtikrinti sudėties, kokybės ir ženklinimo reikalavimus, numatytus Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme, laikytis draudimo vykdyti vidaus ir tarpvalstybinę prekybą internetu, šiuos gaminius įsigyti asmenims, jaunesniems nei 18 metų ir kita.

Primenama, kad elektroninių cigarečių ir jų pildyklių gamintojai ir importuotojai privalo Departamentui teikti pranešimus apie Lietuvos rinkai tiekamas elektronines cigaretes ir jų pildykles. O pasikeitus el. cigaretės sąvokos apibrėžimui, minėta informacija turės būti teikiama ne tik apie el. cigaretes su nikotinu, bet ir be jo.

Pranešimai teikiami likus šešiems mėnesiams iki prekės ženklo pirmojo pateikimo rinkai. Taigi, apie nuo 2022 m. gegužės 1 d. į rinką tiekiamus gaminius be nikotino, pranešimai turi būti pateikti iki šių metų lapkričio 1 d. Šie pranešimai yra pateikiami kaskart, kai elektroninės cigaretės ar jų pildyklės keičiamos iš esmės.

Pranešimai teikiami Europos Komisijos bendru elektroninio registravimo portalu EU-CEG.

Daugiau informacijos ir mokomąją medžiagą apie EU-CEG portalą rasite čia.

Daugiau informacijos čia.

Skip to content