Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Sandėliavimas
Sandėliavimas2019-03-01T20:54:40+03:00

Sandėliavimas

Patalpa, kurioje laikomos ir saugomos IV sąrašo medžiagos, vykdant jų teisėtą apyvartą, turi atitikti šiuos reikalavimus:

1. Signalizacija visą parą saugoma ne mažiau kaip dviejų ruožų apsauginę įsilaužimo signalizaciją, įjungtą į vietinį arba centralizuoto stebėjimo pultą
2. Išorinės sienos ne mažiau kaip 180 mm storio gelžbetonines išorines sienas (jei jos yra) arba ne mažiau kaip 250 mm storio mūrines ar tokio paties stiprumo kitos medžiagos išorines sienas.
3. Vidinės sienos ne mažiau kaip 120 mm storio gelžbetoninės arba ne mažiau kaip 120 mm storio mūrinės, armuotos metaliniu tinklu.
4. Perdengimai ne plonesnius kaip 180 mm storio gelžbetoninius arba analogiškus jiems pagal stiprumą perdengimus
5. Durys II saugumo klasės
6. Langų apsauga ant langų (jeigu jie yra), taip pat dūmtraukiuose ir ventiliacijos kanaluose (jeigu anga didesnė nei 180×180 mm) turi būti uždėtos apsauginės grotos
tarp lango stiklo ir apsauginių žaliuzių turi būti įrengti judesio jutikliai su užuolaidos tipo linzėmis
apsauginės žaliuzės turi būti blokuojamos atidarant
7. Kiti saugumo reikalavimai patalpai negali laisvai patekti pašaliniai asmenys
turi būti rakinama
Patalpoms, kuriose vykdo veiklą valstybės institucijos ar ūkio subjektai, įgalioti atlikti valstybės nustatytas funkcijas, taip pat mokymo įstaigos, vykdančios mokslinę veiklą bei laboratorinių paslaugų tiekėjų, saugančių ir laikančių IV sąrašo medžiagas, keliami reikalavimai:
1. Signalizacija apsauginės įsilaužimo signalizacijos pirmasis saugomo objekto apsaugos ruožas
2. Langai ir durys pirmajame saugomo objekto apsaugos ruože turi būti blokuojamas durų, langų atidarymas magnetokontaktiniais jungikliais
3. Metalinės spintos ir seifai medžiagos saugomos ir laikomos metalinėse spintose (seifuose), pritvirtintose prie grindų arba sienų, kurių sienelių storis ne mažesnis kaip 3 mm.
Seifų pritvirtinti nereikia, jei jų svoris ne mažesnis kaip 300 kilogramų