Departamentas parengė informaciją apie teismų praktiką alkoholio kontrolės srityje

Praėjo jau keturi metai, kai 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, kurių tikslas – įgyvendinti Pasaulio sveikatos organizacijos siūlomas geriausias alkoholio prieinamumą mažinančias priemones, padėsiančias mažinti alkoholio suvartojimą Lietuvoje.

Tačiau ne  visi ūkio subjektai prisitaikė ir  laikėsi naujųjų reikalavimų, tad per šį laiką Lietuvos teismai spėjo jau suformuoti teisminę praktiką dėl kai kurių Alkoholio kontrolės įstatymo  daromų pažeidimų. Kiekvienais metais daugiausiai yra nustatoma pažeidimų, susijusių su alkoholinių gėrimų pardavimu draudžiamu laiku, taip pat asmenims, neturintiems reikiamo amžiaus, bei susijusių su alkoholio reklamos skleidimu.

Atsižvelgdamas  į pažeidimų tendencijas, Departamentas apibendrino esamą teisminę praktiką ir parengė informaciją  ūkio subjektams, atkreipdamas dėmesį į svarbiausius akcentus. Ūkio subjektai maloniai kviečiami susipažinti su naujomis rekomendacijomis ir tikimasi, kad jos atsakys į rūpimus klausimus, įneš daugiau aiškumo bei padės sėkmingai įgyvendinti Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatas. Informaciją rasite čia.

Departamentas pasisako už sąmoningą žmogų, socialiai atsakingą verslą ir sveiką visuomenę!

Dėl papildomos informacijos ir konsultacijų suteikimo maloniai prašome kreiptis į Tabako ir alkoholio kontrolės skyrių tel. 8 706 68094 arba el. paštu ntakd@ntakd.lt.

Skip to content