Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Rekomendacijos dėl nuotolinės prekybos tabako gaminiais ir alkoholio produktais
//Rekomendacijos dėl nuotolinės prekybos tabako gaminiais ir alkoholio produktais

Rekomendacijos dėl nuotolinės prekybos tabako gaminiais ir alkoholio produktais

Populiarėjant nuotolinei prekybai (internetu) vis daugiau įmonių savo veiklą perkelia į elektroninę erdvę, tačiau Departamentas atkreipia dėmesį, kad prekyba tabako gaminiais ir alkoholio produktais yra licencijuojama veikla, todėl jai taikomas ypatingas teisinis reglamentavimas.

Įprastai vykdant nuotolinę prekybą procese nuo prekės užsakymo iki jos pristatymo dalyvauja ne tik pardavėjas ir pirkėjas, tačiau ir kiti fiziniai ar juridiniai asmenys, pavyzdžiui, siuntų pristatymo įmonės ar elektroninių pinigų įstaigos. Departamentas primena, kad Lietuvoje nuotolinė prekyba tabako gaminiais, elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis yra draudžiama, o vykdant nuotolinę prekybą alkoholio produktais, visi prekybos procese dalyvaujantys asmenys turi laikytis teisės aktuose numatytų reikalavimų.

Siekdamas informuoti visus nuotolinės prekybos procese dalyvaujančius asmenis apie reikalavimus veiklai, susijusiai su tabako gaminių ir alkoholio produktų prekyba, Departamentas parengė rekomendacijas dėl nuotolinės prekybos alkoholiu, tabako gaminiais ir su jais susijusiais gaminiais, skirtas prekybininkams, siuntų pristatymo įmonėms ir elektroninių pinigų įstaigoms.

Su rekomendacijomis galite susipažinti čia.

Kilus klausimų, maloniai kviečiame kreiptis į Tabako ir alkoholio kontrolės skyrių el. paštu ntakd@ntakd.lt arba telefonu 870668094.

2021-05-14T11:48:16+03:00

About the Author: