Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Koks kiekis įsigyto alkoholio kavinės pardavėjai turėjo suponuoti, kad pirkėjas alkoholio nevartos vietoje?
//Koks kiekis įsigyto alkoholio kavinės pardavėjai turėjo suponuoti, kad pirkėjas alkoholio nevartos vietoje?

Koks kiekis įsigyto alkoholio kavinės pardavėjai turėjo suponuoti, kad pirkėjas alkoholio nevartos vietoje?

Neretai Departamentas savo praktikoje viešojo maitinimo įstaigoms, taikydamas sankcijas už prekybos alkoholiniais gėrimais pažeidimus viešojo maitinimo vietose po 20 val., susiduria su ūkio subjektų argumentacija, jog pirkėjo prašomas parduoti kiekis pardavėjai negalėjo suponuoti, kad pirkėjas alkoholinių gėrimų neketina vartoti vietoje.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, aktualioje šiai situacijai, nutartyje pasisakė dėl alkoholio kiekio, kuris pardavėjui akivaizdžiai turėjo suoponuoti, kad pirkėjas alkoholio nevartos vietoje. Su teismo nutartimi galima susipažinti čia.

Teismas pabrėžė, kad parduotų alkoholinių gėrimų kiekis (4 vnt. po 0,5 l skardinės sidro) dviem klientėms jau savaime sudarė pagrįstas prielaidas manyti, kad jų neketinama vartoti vietoje. Taigi pardavėja galėjo suprasti, kad alkoholį parduoda išsinešimui. Konkrečioje byloje teismas įvertino ir aplinkybes, kad alkoholiniai gėrimai buvo išpilstyti į vienkartinius indus uždengiant juos dangteliais.

Taigi tokiais veiksmais Įmonės darbuotojas nesiėmė pakankamų priemonių užtikrinant, kad alkoholiniai gėrimai būtų vartojami vietoje, o klientėms buvo sudaryta galimybė netrukdomoms išsinešti alkoholinius gėrimus ir juos vartoti ne viešojo maitinimo įstaigoje.

2020-04-29T12:53:15+03:00

About the Author: